بسم اللهِ الرَّحمن الرَّحیم
روایت‏ های آسمانی
صفحه اصلی ای میل مدیر وبلاگ
می نویسم و نگاهم به آسمان است، در انتظار سپیده!
یک نگاه
 امیر عباس در 15 سالگی

یک سخن
قطعنامه که پذیرفته شد و آتش بس که اعلام شد، من یک باره به خودم آمدم، دیدم که سفره را برچیده اند و نصیب من از روزی شهادت فقط حسرت است. بعد ازخودم پرسیدم: ابراهیم! آیا حقیقتاَ درجستجوی شهادت بوده ای؟ دیدم که نه. باز از خودم پرسیدم: ابراهیم! اکنون چه؟ آیا آماده ی دیدار حق هستی؟ و باز پاسخ درونی ام حاصلی جز حسرت و اندوه نداشت. دیدم که با تمام وجود به این قفس خاکی چسبیده ام و بال و پر پروازم نیست. تعارف با خودم را کنار گذاشتم. دیدم که در این مدت از شهادت فقط دم می‌زده ام، اما بارها آن را رد کرده ام. دیدم شهادت هدیه ای است از طرف خدا که ابتدا باید بپذیری، بعد به آن برسی. و بدا به حال من! من در جام زهری که امام نوشید، آب حیات یافته بودم و بدا به حال من! من از قطعنامه متولد شدم.

شیرینی و لذت زندگی در آن است که مرد در انتظار مرگ ننشیند، بلکه به دنبال آن برود و آن را در آغوش بکشد. شیرینی زندگی در آنجاست که حلاوت مرگ را دریابی و اینچنین است که قاسم بن الحسن - علیهما السلام - از مرگ تعبیر «احلی من العسل» دارد. شرافت و کرامت آدمی ‌از زندگی و مرگش رقم می‌خورد و من همواره از خدای لایزال خواسته ام که چگونه زیستن و چگونه مردن، هر دو را، او به من بیاموزد … .

(برگرفته از داستان کوتاه «ویزای بهشت» نوشته ی امیر عباس)
فهرست موضوعی این وبلاگ
آرشیو این وبلاگ
از آرشیو وبلاگ‏های قبلی‏ام
بگذارید نام و یاد شهدا رنگ ثابت زندگی روزمرۀ ما باشد. (مقام معظم ولایت)

پنج‌شنبه 1 آذر 1386
بسیج قم بسیج شد!

دو تن از حاضرین 

در نشست بیسجیان اهل قلم که صبح چهارشنبه 30 آبان ماه در تالار همایش سپاه منطقه قم برگزار شد، بسیج هنری و ادبی منطقه مقاومت بسیج سپاه قم کلید خورد.

در این نشست تخصصی که تعدادی از مسئولین و شماری از خواهران و برادران بسیجی داستان نویس و شاعر حضور داشتند، سرهنگ پاسدار کربلایی اعلام کرد که بنا به پیشنهادات ارائه شده و پی‌گیری‌هایی که در حال انجام است، احتمالاً به لحاظ ساختار سازمانی اتفاق مبارکی خواهد افتاد و فعالیت‌های ادبی، فرهنگی و هنری یک کاسه و بسیج فرهنگی، ادبی و هنری سازمان‌دهی خواهد شد. وی همچنین گفت:«پیشنهاد این است که تا آن زمان ما در استان قم به صورت خودجوش فعالیت‌ها را به صورت مشترک اجرا کنیم.»

سرهنگ درویشی نیز اعلام کرد که اگر به صورت منطقی فعالیت‌ها قابل جمع باشد، موافق این بحث است.

در ادامه امیر عباس جعفری با تاکید بر این پیشنهاد گفت:«همان گونه که می‌دانید ما از ابتدا به دنبال فعالیت‌های مشترک بوده‌ایم و با فرمان‌دهان نیروی مقاومت از جمله سردار اثباتی مختصر مذاکره‌ای هم داشته‌ایم و در عمل هم همواره در شروع هر فعالیت پیشنهاد اجرا به صورت مشارکتی را ارائه داده‌ایم و جای خوش‌حالی است که این اتفاق مبارک رخ می‌دهد.»

بدین گونه این پیشنهاد با اتفاق نظر به تصویب رسید و مقرر شد تا زمان ابلاغ دستور از نیروی مقاومت بسیج، استان قم در این زمینه پیش‌قدم گردد.

یکی از حاضرین با گلایه از کسانی که با فعالیت در بسیج کسب هویت می‌کنند و سپس به نهادهای دیگر می‌روند و در جلسات بسیج شرکت نمی‌کنند گفت:«ما هر چه داریم از بسیج است و بدهکار این ارگان مقدس هستیم.» وی عرصه‌ی فعالیت‌های اجتماعی را - به قول شاعر - بازیگری دانست و گفت :«کسی در این صحنه موفق است که نمایش‌اش برای خدا باشد، وگر نه یک مسئول را شاد کردن و چه‌چه و به‌به شنیدن از چاپ یک اثر و نمایش برای بندگان خدا فایده‌ای ندارد و چه خوب است بیاموزیم که مثل اولیای خدا و شهیدان، نمایشمان برای خدا باشد.»

در پایان مقرر شد که کارگاه‌های آموزشی و همچنین جلسات نقد تخصصی در رشته‌های داستان و شعر برگزار گردد و مسئولین مربوط برای پی‌گیری امور انتخاب شدند. همچنین مسئول سرویس ادب و هنر یکی از نشریات استانی از میان حاضرین انتخاب شد تا پی‌گیر چاپ آثار بسیجیان اهل قلم باشد. همچنین مقرر شد تا یک پایگاه اینترنتی به این مهم اختصاص یابد.


اعضای بلاگ اسکای نام کاربری خود را وارد کنند و بقیه در خبرنامه وبگذر (پایین سمت راست) عضو شوند
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 1177574Powered by WebGozar

Powered by BlogSky.com

آخرین یادداشت‌های این وبلاگ